Ajka Városi Óvoda Katica

Cím: 8400 Ajka, Bródy Imre u. 6.
Telefon: (+36 88) 508150
Fax: (+36 88) 508160
E-mail: katicaajka(kukac)gmail(pont)com
Óvodavezető neve: Ráczné Németh Csilla
Kapcsolattartók neve: Bolla Zoltánné, Jagaditsné Bajczi Erika, Kovácsné Panker Katalin
Kapcsolattartó telefonszáma: (+36 88) 508150
Kapcsolattartók e-mail címe:
Bolla Zoltánné guhajni(kukac)gmail(pont)com
JagaditsnéBajczi Erika hetszinvirag(kukacajka-ovoda(pont)hu
Kovácsné Panker Katalin katica(kukac)ajka-ovoda(pont)hu

Zöld Óvoda – Élhetőbb jövő!

A Közép-Dunántúli Régió Zöld Óvoda Bázisintézménye, az Ajka Városi Óvoda 7 intézményegységet foglal magába, közülük három Örökös Zöld Óvoda, négy feladat-ellátási hely kétszer újította meg „Zöld Óvoda” címét.

Nevelésünk egész folyamatában a játékosság, szemléletesség, a fenntarthatóság pedagógiáját, és az élet-közeliség elvét alkalmazzuk. Az óvoda alkalmazotti közössége elkötelezett a környezettudatos magatartás, az egészségtudatos életvitel alakítása iránt. Környezeti nevelő munkánkat 3 fő óvodai környezeti nevelő irányítja.

A munkaközösség éves munkaterve elérhető:

Három intézményegységünk előminősített referencia intézmény. Jó gyakorlatunk címe „Zöld Óvoda-Élhetőbb jövő”. Erősségünk a jó gyakorlatunk moduljaiban is meghatározott egészséges életmódra nevelésben, a jeles napok ünneplésében, partneri kapcsolatokban, és a korszerű pedagógiai módszerek alkalmazásában mutatkozik meg leginkább.

Bázisintézményi tevékenységünket, programjainkat óvodánk 60-70 km-es körzetében elhelyezkedő óvodák számára éves munkatervünkben meghatározott témákban ajánljuk. A térség óvodáival kialakított együttműködésben lehetőséget teremtünk az óvodák környezeti nevelésének és településük természetvédelmi területének, értékeinek bemutatására.

Konferenciákat szerveztünk a nemzeti parkok bemutatása, kooperatív tanulás alkalmazása, kapcsolatépítési területek megismertetése, szelektív hulladékgyűjtés témában.

Bázisintézményi programjaink résztvevői Badacsonytomaj, Balatonakarattya, Balatonfüred, Balatonkenese, Devecser, Halimba, Herend, Káptalanfa, Magyarpolány, Nemesvámos, Nyirád, Ukk, Pápa, Pécsely, Sümegprága, Tihany, Tótvázsony, Várpalota, Veszprém települések óvodapedagógusai.

Vetített előadás a Zöld Óvoda Bázisintézményről

Egészséges életvitelre nevelés az Ajka Városi Óvodában

A Zöld Óvoda pályázat 10. évfordulójának tiszteleltére tartott szakmai napon vetített előadás

Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez!