Ajka Városi Óvoda Katica

Cím: 8400 Ajka, Bródy Imre u. 6.
Telefon: (+36 88) 508150
Fax: (+36 88) 508160
E-mail: katicaajka(kukac)gmail(pont)com, ovodaajka@gmail.com
Óvodavezető neve: Ráczné Németh Csilla
Kapcsolattartók neve: Bolla Zoltánné óvodai környezeti nevelő, Jagaditsné Bajczi Erika óvodai környezeti nevelő,
Kapcsolattartó telefonszáma: (+36 88) 508150, +36 20 3404699
Kapcsolattartók e-mail címe:
Bolla Zoltánné guhajni(kukac)gmail(pont)com
JagaditsnéBajczi Erika bajer3723@gmail.com

Zöld Óvoda – Élhetőbb jövő

A Földművelésügyi Minisztérium Veszprém megye Zöld Óvoda Bázisintézménye, az Ajka Városi Óvoda 7 intézményegységet foglal magába, közülük négy Örökös Zöld Óvoda, 3 feladat-ellátási hely pedig háromszor újította meg „Zöld Óvoda” címét.

Nevelésünk egész folyamatában a játékosság, szemléletesség, a fenntarthatóság pedagógiáját, és az élet-közeliség elvét alkalmazzuk. Az óvoda alkalmazotti közössége elkötelezett a környezettudatos magatartás, az egészségtudatos életvitel alakítása iránt. Környezeti nevelő munkánkat 2 fő óvodai környezeti nevelő irányítja.

Óvodánk az Oktatási Hivatal Bázisintézménye, három intézményegységünk minősített referencia intézmény az alábbi területeken: „Ökoiskolai/-óvodai, egyéb környezetpedagógiai program alapján dolgozó intézmény, feladatellátási hely” Jó gyakorlatunk címe „Zöld Óvoda-Élhetőbb jövő!”. Erősségünk a jó gyakorlatunk moduljaiban is meghatározott egészséges életmódra nevelésben, a jeles napok ünneplésében, partneri kapcsolatokban, és a korszerű pedagógiai módszerek (projekt, kooperatív technikák, drámapedagógia) alkalmazásában mutatkozik meg leginkább.

Zöld Óvoda Bázisintézményi tevékenységünket, programjainkat óvodánk 60-70 km-es körzetében elhelyezkedő óvodák számára éves munkatervünkben meghatározott témákban ajánljuk. A térség óvodáival kialakított együttműködésben lehetőséget teremtünk az óvodák környezeti nevelésének és településük természetvédelmi területének, értékeinek bemutatására is.

Konferenciákat szerveztünk a nemzeti parkok bemutatása, kooperatív tanulás alkalmazása, kapcsolatépítési területek megismertetése, szelektív hulladékgyűjtés témában.

Bázisintézményi programjaink résztvevői Badacsonytomaj, Balatonakarattya, Balatonfüred, Devecser, Halimba, Herend, Kádárta, Káptalanfa, Kislőd, Köveskál, Magyarpolány, Nagyvázsony, Nemesvámos, Nyirád, Pápa, Pécsely, Szentantalfa, Tapolca, Tihany, Tótvázsony, Várpalota, Veszprém települések óvodapedagógusai.

Vetített előadás a Zöld Óvoda Bázisintézményről

Egészséges életvitelre nevelés az Ajka Városi Óvodában

A Zöld Óvoda pályázat 10. évfordulójának tiszteleltére tartott szakmai napon vetített előadás

Tájékoztató a veszprém megyei Zöld Óvoda Bázisintézmény 2017-2018-as nevelési évben végzett programjairól

Föld napi ünnepségek Veszprém megye Zöld Óvoda Bázisintézmény területén 2018

Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez!