Ajka Városi Óvoda Katica

Bázióvoda vezető neve: Ráczné Németh Csilla
Zöld Óvoda mentor: Bolla Zoltánné, guhajni(kukac)gmail(pont)com

Zöld Óvoda – Élhetőbb jövő

Az Agrárminisztérium Veszprém megye Zöld Óvoda Bázisintézménye, az Ajka Városi Óvoda 6 intézményegységet foglal magába, valamennyi Örökös Zöld Óvoda.

Nevelésünk egész folyamatában a játékosság, szemléletesség, a fenntarthatóság pedagógiáját, és az élet-közeliség elvét alkalmazzuk. Az óvoda alkalmazotti közössége elkötelezett a környezettudatos magatartás, az egészségtudatos életvitel alakítása iránt. Környezeti nevelő munkánkat 2 fő óvodai környezeti nevelő irányítja.

Óvodánk az Oktatási Hivatal Bázisintézménye is. Két intézményegységünk minősített referencia intézmény az alábbi területeken: „Ökoiskolai/-óvodai, egyéb környezetpedagógiai program alapján dolgozó intézmény, feladatellátási hely” Jó gyakorlatunk címe „Zöld Óvoda-Élhetőbb jövő!”. Erősségünk a jó gyakorlatunk moduljaiban is meghatározott jeles napok ünneplésében, partneri kapcsolatokban, egészséges életmódra nevelésben, és a korszerű pedagógiai módszerek (projekt, kooperatív technikák, drámapedagógia) alkalmazásában mutatkozik meg leginkább.

Zöld Óvoda Bázisintézményi tevékenységünket, programjainkat Veszprém megye óvodái számára éves munkatervünkben meghatározott témákban ajánljuk. A térség óvodáival kialakított együttműködésben lehetőséget teremtünk az óvodák környezeti nevelésének és településük természetvédelmi területének, értékeinek bemutatására is.

Konferenciákat szerveztünk a nemzeti park bemutatkozása, kooperatív tanulás alkalmazása, kapcsolatépítési területek megismertetése, hungarikumok, Zöld Óvoda kritérriumrendszer bemutatása, 17 Fenntartható Fejlődési Cél témában.

Bázisintézményi programjaink résztvevői Adásztevel, Badacsonytomaj, Balatonakarattya, Balatonfüred, Csetény, Halimba, Herend, Inota, Jásd, Kádárta, Káptalanfa, Kislőd, Köveskál, Magyarpolány, Nagyvázsony, Nemesgörzsöny, Nemesgulács, Nemesvámos, Nyirád, Pápa, Pécsely, Pétfürdő, Sümeg, Szentantalfa, Takácsi, Tapolca, Tihany, Tótvázsony, Tüskevár, Várpalota, Veszprém települések óvodapedagógusai.

Vetített előadás a Zöld Óvoda Bázisintézményről

Egészséges életvitelre nevelés az Ajka Városi Óvodában

A Zöld Óvoda pályázat 10. évfordulójának tiszteleltére tartott szakmai napon vetített előadás

Tájékoztató a veszprém megyei Zöld Óvoda Bázisintézmény 2017-2018-as nevelési évben végzett programjairól

Föld napi ünnepségek Veszprém megye Zöld Óvoda Bázisintézmény területén 2018

Kattintson a képre a galéria megtekintéséhez!