Madarász Imre Egyesített Óvoda Gépgyár Úti „SZIM” Óvodája

Cím: 5300 Karcag, Gépgyár u.
Telefonszám: 59/313 250
E-mail cím: szim(kukac)karcagiovodak(pont)hu
Bázisóvoda vezető: Szabóné Szentesi Mária

Karcag, Madarász Imre Egyesített Óvoda SZIM tagóvodája

Óvodánk 1981-ben épült. A város külterületén zöld övezetben helyezkedik el, két csoporttal működik. Nevelési gyakorlatunk alapja a gyermekközpontúság, nyugodt, családias, szeretetteljes légkörben. Kiemelten kezeljük az egészséges életmódra nevelést és a külső világ tevékeny megismerését.

Udvarunkon helyet kapott a konyhakert, a kerti tó, a virágos-és sziklakert, melyek gondozásába a gyermekeket aktívan bevonjuk. A természet e kis része folyamatos megfigyelésre és tevékenykedésre kínál lehetőséget. Ezáltal teremtjük meg gyermekeinkben a természet megbecsüléséhez, megóvásához szükséges érzelmi alapot.

2010- től viseljük a Zöld Óvoda címet. Háromszor nyertük el.

Célunk olyan gyermekeket nevelni, akik szeretik a természetet, ismerik környezetüket. Fogékonyak az élő és élettelen környezet szépsége iránt, megbecsülik, óvják azt és képesek a tenni akarásra, felnőtté válva környezettudatos magatartást tanúsítva.

Nevelő közösségünk kreatív, szakmailag jól felkészült, elkötelezett.

Óvodásaink ismerik a takarékosság fogalmát, az újrahasznosítás lényegét.

A családokkal jól működő kapcsolatot alakítottunk ki. Közös programok során helyes mintát adva a környezetünk fenntarthatóságára.

• házi komposztálási eljárás megismertetése, alkalmazása
  • szelektív hulladékgyűjtés
  • kerékpáros közlekedés népszerűsítése
  • „Legszebb konyhakert” című pályázat állandó résztvevőjeként pozitív mintaadás
  • „Játszd újra” elnevezésű kiállítás, hulladék hasznosítása
  • Egészségnap
  • Madarak- fák napja
  • Zöld jeles napok

Jó gyakorlatunk címe: „Gyermekekkel a természetért”

A projektpedagógiára és módszereire épít, a műveltségtartalmakat komplexen jeleníti meg.

Célja: A természet megszerettetése, védelme, a tiszta környezet iránti igény megalapozása, a pozitív érzelmi viszonyulás megerősítése szűkebb környezetünk iránt.

Zöld Óvoda Bázisintézményként Jász - Nagykun - Szolnok megyében kapcsolatot tartunk a Zöld Óvodákkal, segítjük tevékenységüket, együttműködésüket. Helyszíni hospitáláson lehetőséget adunk a tapasztalatszerzésre, városunk értékeinek bemutatására.

2017 tavaszán két szakmai napot ajánlunk:

• Madarász Imre Pedagógiai napok
  • Madarak- fák napját