Vackor Napközi Otthonos Óvoda

Cím: 9200 Mosonmagyaróvár, Kormos István ltp.
Telefon: (+36 96) 215970
E-mail: vackorovodamovar(kukac)gmail(pont)com
Tagóvoda vezető neve: Hári Józsefné
Kapcsolattartó neve: Rohrwild Tamásné
Kapcsolattartó telefonszáma: (+36 96) 215970
Kapcsolattartó e-mail címe: vackorovodamovar(kukac)gmail(pont)com

Mottónk: Megismerni – Megszeretni – Védeni

Egy 30 ezer fős város panel lakótelepi óvodájaként 2006 óta használhatjuk a „Zöld Óvoda” megtisztelő címet.

Elkészítettük a „Hóha hó, fára mászni vóna jó” című környezeti programunkat. A mikro- és makrokörnyezetünk megóvására az óvodába lépéstől kezdve játékos tevékenységekkel szoktatjuk az apróságokat.

Az élőlények gondozásával az állatok iránti felelős magatartás, a növények ápolásával (veteményes-, szikla-, fűszer-, virágoskert) a zöld környezet védelmét tanulják meg. A szelektív hulladékgyűjtéssel, komposztálással, energiatakarékossággal, a fenntarthatóságra nevelés követelményeinek is megfelelünk.

A város és környéke nyújtotta lehetőségeket kihasználva segítjük a környezet tudatos magatartás formálását (Kirándulások a Mosoni-Dunánál, Kiserdőben, Lajtánál, a Szigetközi Ökoparkban, Fertőhansági Nemzeti Parkban, Dunaremetei Dodó Farmon, mosonszentmiklósi Hanság Kapuja Állatfarmon).

A hagyományainkkal is a természet szeretetére neveljük őket (pl.: Tök jó hét a Vackorban, Tavaszi zsongás nevezetes napok).

Az általunk rendszeresen megrendezésre kerülő konferenciák szakmai fejlődésünket szolgálják, melyen a megye óvodapedagógusai is rész vesznek.

Amit Zöld Óvoda Bázisintézményként nyújtani tudunk:

• Az érdeklődők betekinthetnek a Zöld programunkba.
  • Kérésre lehetőséget biztosítunk a környezettudatos magatartásformák alakításának megfigyelésére a tevékenységek során.
  • Szakmai konzultációkat szervezünk igény szerint egy-egy a témával kapcsolatban.

Vetített előadás a Zöld Óvoda Bázisintézményről