Csillagséták Nemzeti Parkjainkban

Szakképzett túravezetők segítségével tíz tematikus túraútvonalon az éjszakai égbolt, távoli galaxisok, bolygók és csillagok világába kalauzolnak a Magyar Nemzeti Parkok április 17. és 18. között.

Az UNESCO, felhívva a figyelmet arra, milyen fontos szerepet játszik a fény az életünkben, 2015-öt a Fény Évének választotta. A természetes fény kiemelt jelentőségére rámutatva hívták életre az egyre népszerűbb Nemzetközi Sötét Égbolt Hét kezdeményezést, amelyhez csatlakozva különleges túrákat szerveznek a Magyar Nemzeti Parkok április 17. és 18. között.

A csillagséták programsorozat bepillantást enged a nemzeti parkok éjszakai világába. Egy éjszakai túra már önmagában is különleges élmény, hiszen ilyenkor az emberi érzékelés is más, a látás és a hallás kiélesedik, egészen más arcát mutatja a természet. Az állatvilág egy része is ilyenkor éled, így amellett, hogy a csillagos égboltban gyönyörködhetnek, több éjszakai állatfaj rejtett életét is megismerhetik a nemzeti parki csillagséták kirándulói. A szakképzett túravezetők irányításával zajló túrákon maradandó élményekben részesülhet minden résztvevő.

Zavaró, városi fényektől távol eső programokat kínálnak ezen az éjszakán a Magyar Nemzeti Parkok. A csillagles mindenhol része a kínálatnak, amely változatos programelemekkel egészül ki. Több helyen – köztük a két hazai csillagoségbolt-park egyikében, a Zselici Tájvédelmi Körzetben vagy a Hortobágyi Nemzeti Parkban – a kontinensen is egyedülálló látványban lehet része azoknak, akik vállalkoznak az éjjeli kirándulásra.

A tematikus nap része a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége (FATOSZ) által koordinált Vidékjáró programsorozatnak.

Bővebb információ a Magyar Nemzeti Parkok központi honlapján: www.magyarnemzetiparkok.hu/csillagsetak