Felhívás Európai Hulladékcsökkentési Héthez való csatlakozásra

Az Európai Hulladékcsökkentési Hét egy minden év november utolsó hetében megrendezésre kerülő kezdeményezés. Ennek keretében lelkes önkéntesek saját akcióötleteiket megvalósítva hívják fel a figyelmet a hulladék keletkezés megelőzésének, a keletkezett mennyiség csökkentésének, a termékek újrahasználatának, valamint az anyagok újrahasznosításának fontosságára.

A különböző akcióötletek megvalósítását a programban részt vevő országok mindegyikében egy, a hulladékok keletkezésének megelőzését segítő szervezet koordinálja, mint Szervező. Magyarországon az FM Környezettudatos Nevelésért és Szemléletformálásért felelős Főosztály (KNSZFF) látja el a nemzeti koordinátori feladatot.

Az oktatási intézményeknek szóló felkérés itt letölthető.

További információért látogassanak el a http://szelektalok.hu/mi-is-az-az-europai-hulladekcsokkentesi-het/ honlapra!