Közlemény a „Zöld Óvoda” és „Örökös Zöld Óvoda” pályázat szakmai nappal egybekötött eredményhirdetéséről

2018-ban tizedkettedik alkalommal került meghirdetésre a Zöld Óvoda és hatodik alkalommal az Örökös Zöld Óvoda minősítő címre vonatkozó nyílt pályázat, melyet a 253 pályázó közül összesen 234 feladatellátási hely nyert el. (49 először pályázó, 91 másodszor pályázó, 56 harmadszor pályázó, 37 Örökös Zöld Óvoda címre pályázó és 1 címmegtartó feladatellátási hely.)

A „Zöld Óvoda" és „Örökös Zöld Óvoda" címeket tanúsító oklevelek átadására 2019. január 21-én a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárnak otthont adó Vajdahunyadvárban került sor. Az ünnepélyes címátadás szakmai nap keretében zajlott.

A szakmai délelőttön előadás hangzott el az Óvodakertek és bemutatási lehetőségeik a Zöld Óvodák Bázisintézményei körében végzett felmérés alapján  (előadó: Dr. Megyeriné dr. Runyó Anna, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola tanára, tudományos rektorhelyettese), továbbá az Óvodások a kertben, óvodakertek a hazai iskolakert mozgalomban! (előadó: dr. Halbritter András Albert, Iskolakertekért Alapítvány) címmel, valamint bemutatásra került az  A Sokszínű iskolakert (előadó: Pauliczky Nóra, Iskolakertekért Alapítvány) című vándorkiállítás.

A Zuglói Napraforgó Óvoda Bagi Márta Anna intézményvezető, Tóthné Lukács Zsuzsa és Mátyás Zoltán által felkészített nagycsoportosainak téltemető dramatikus játéka után az okleveleket László Tibor Zoltán, az Agrárminisztérium környezetügyért felelős helyettes államtitkára és Pálfi Erika, az Emberi Erőforrások Minisztériuma főosztályvezetője adta át.

A teljes 2018-as teljes lista (I. és II. ütem nyertes pályázói) itt található.

2018-ban először pályázó intézmények
2018-ban másodszor pályázó intézmények
2018-ban harmadszor pályázó intézmények
2018-ban Örökös Zöld Óvoda címet elnyert intézmények
2018-ban Címet megtartó intézmények

Az eseményről készült képek a honlap Galéria menüjének Zöld Óvoda címátadó 2019. január 21. elnevezésű mappájában megtekinthetők.