Nyitólap Információk

Aggteleki Nemzeti Park

Kökörcsinek és források nyomában (április 9. 10 óra)

Jósvafő közvetlen közelében 5 forrás fakad, melyek a hóolvadás után bőven ontják magukból a kristálytiszta karsztvizet. A napsütéses dombokon pedig ekkor már bontja lila szirmait a törékeny leánykökörcsin.

A túra előzetes bejelentkezéssel (legkésőbb április 8-ig) indul, min. 5 fő jelentkezése vagy 5 egész jegy megváltása esetén.

Találkozó: Jósvafő, Baradla-barlang fogadótérsége

Információ: Tourinform-Aggtelek, (+36 48) 503-000, naturinform.anp@gmail.com

Be a Zugba! (április 16. 10 óra)

A Bodrogzug hazánk utolsó időszakosan vízzel elöntött területe. Kora tavasszal a ligeterdők aljnövényzetében nyári tőzikék fehér virágkoronái lengedeznek, a vizek környéke madarak szavától hangos. A program csak alacsony vízállás esetén kerül megrendezésre!

A túra előzetes bejelentkezéssel (legkésőbb április 11-ig) indul, min. 5 fő jelentkezése vagy 5 egész jegy megváltása esetén.

Találkozó: Bodrogkisfalud, komp

Információ: Zempléni Tájegységi Iroda, (+36 30) 61-77-387, zemplentura@gmail.com

Csillagséták Nemzeti Parkjainkban (április 16. 19:30 óra)

Előadás és terepi ismerkedés a tavaszi csillagképekkel.

Előzetes jelentkezés szükséges, határidő: április 11.

Helyszín: Jósvafő, Kúria Oktatóközpont

Információ: Kúria Oktatóközpont, (+36 48) 350-056, anp.oktatas@index.hu

Erdőkóstoló túra (április 23. 10 óra)

Április közepén már harsogó zöldbe öltöznek az Aggteleki-karszt gyepei és erdei, üde zöld színükkel csalogatnak az ehető vadon termő növények.

A túra előzetes bejelentkezéssel (legkésőbb április 22-ig) indul, min. 5 fő jelentkezése vagy 5 egész jegy megváltása esetén.

Találkozó: Aggtelek, Baradla-barlang fogadótérsége, Tourinform előtt

Információ: Tourinform-Aggtelek, (+36 48) 503-000, naturinform.anp@gmail.com

Szent György nap (április 30. 10 óra)

A ridegen tartott jósvafői hucul ménest kutathatjuk fel csobogó patakok és csilingelő források mentén a szemet gyönyörködtető tavaszi pompába öltözött természetben.

A túra előzetes bejelentkezéssel (legkésőbb április 29-ig) indul, min. 5 fő jelentkezése vagy 5 egész jegy megváltása esetén.

Találkozó: Jósvafő, Kúria Oktatóközpont.