Nyitólap Információk

Balaton-felvidéki Nemzeti Park

Vendégségben a Levendula Ház a Természet Házában – Gyenesdiás (április 10.)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság 2016. évi látogatóhelye a Levendula Ház Látogatóközpont. A tihanyi Levendula Ház ezen a napon ellátogat a gyenesdiási Természet Házába, ahol levendulás kézműves foglalkozást, programokat tart.

Információ: Természet Háza Gyenesdiás, és Levendula Ház Látogatóközpont

Föld Napi rendezvény a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében (április 21-22. 9:00-14:00)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság is részt vesz a Nemzetközi Föld Napja rendezvényen. Nemzeti parkunk természetismereti játszóházzal várja az érdeklődőket.

Helyszín: Budapest, Magyar Nemzeti Múzeum kertje

Nemzetközi Föld Napja – Hévízi-tó túra (április 22. 14:30)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja az érdeklődőket egy könnyű túrára Hévízre. A túra célja a Hévízi-tó Természetvédelmi Terület és a környező védett területek élővilágának megfigyelése.

Találkozó: Hévíz, Hévízgyógyfürdő, park – tófürdő főbejárat

Információ: Csiszár Viktor (+36 30) 406 7977 viktor.csiszar@gmail.com

Nemzetközi Föld Napja – 2016. év madara (április 23. 10:00-16:00)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja egész nap kézműves foglalkozásra az érdeklődőket Tihanyba, a Levendula Ház Látogatóközpontba, ahol madaras levendula zsák készíthető. Ezen a napon a Magyar Madártani Egyesület által kijelölt év madarával is megismerkedhetünk egy szakember előadásán keresztül.

Információ: Vers Réka (+36 30) 382 7243 versreka@gmail.com  http://www.levendulahaz.eu/

Levendula Ház – „Kóstolj bele a tavaszba!” (április 23. 10:00-12:00)

„A természetben a természetből...”

A tihanyi Levendula Ház Látogatóközpont is csatlakozik az MT Zrt. „Kóstolj bele a tavaszba!” akciójához a Gasztroélmények éve keretén belül. Ez alkalomból levendulás lekvárt főzünk a Ház interaktív udvarán, ahova mindenkit szeretettel várunk. Ajándék lekvárkóstolóval kedveskedünk a program résztvevőinek.

Információ: Levendula Ház Látogatóközpont (+36 87) 538 033 www.levendulahaz.eu

Tájházak Napja (április 23.)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja az érdeklődőket Vörsre, a tájházba. A Tájházak Napja alkalmából kézműves játszóház és népi játékok, népzene, táncház várja a kicsiket és nagyokat. A Tájház ezen a napon ingyenesen látogatható.

Információ: Fejes Éva (+36 30) 664 0404, (+36 83) 315 341 bfnp.kisbalaton@gmail.com http://bfnőp.hu/hu/vorsi-tajhaz-kis-balaton

Tavaszi madármegfigyelő nap (április 23. 10:00)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság és a Magyar Madártani Egyesület szeretettel várja a madárbarátokat a Töreki-tavakhoz. A területet ismerő természetvédelmi őr segítségével az érdeklődők megismerhetik a tavon tartózkodó madárvilágot.

Helyszín: Siófok, Töreki-tavak Madármegfigyelő torony

Információ: Kenéz István (+36 30) 457 9918 kenezistvan5@gmail.com

Tavaszi madárles a Kis-Balatonnál (április 24. 9:00)

A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság szeretettel várja az érdeklődőket a Kis-Balatonra. A résztvevők a fokozottan védett terület víztájain madármegfigyelést végeznek a délelőtt folyamán. A program a Magyar Madártani Egyesülettel közös szervezésben zajlik.

Találkozó: Kis-Balaton Bemutatóház parkolója, Zalavár

György napi geotúra a Szent György-hegyen a Föld Napja alkalmából (április 24. 10:00)

Útvonal, főbb látnivalók: geotúra a Szent György-hegyi Bazaltorgonák tanösvényen: Raposka, Szent György-kút – Sárkány-lik - Bazaltorgonák – Kőkapu

Találkozó: Raposka, Fő utcai elágazás után, parkoló a Szent György-kútnál.

Információ: Párdi Melinda (+36 30) 323 1201 pardi@geopark.hu