Nyitólap Zöld Óvodai Élet

Hogyan nevelünk természetszerető gyermekeket?

Föld napja a Rákosmenti Százszorszép Óvodában

Hurrá, jó idő van! Bolondos tavaszi nap köszöntött ránk.

Nagy az izgalom a Százszorszép oviban, mert a Föld napját ünnepeljük. Az óvónénik hetek óta izgalmas feladatokat állítottak össze és gyűjtötték az eszközöket, ajándékokat.

A családok munkáiból kiállítást rendeztünk az aulában. Örömmel nézegették kicsik és nagyok Rákoskert makettjét, a Föld körül keringő űrhajót és a Föld felszínen sétáló különböző népcsoportokat jelképező bábokat.

Egyre több szülő működik velünk együtt, hogy látványosabb és színvonalasabb ünnepünk legyen. A gyerekek pedig büszkén mutatják társaiknak, a szüleikkel közösen készített alkotásokat.

Reggeli előtt csapatokat választottunk, melyek nevét a gyermekek találták ki. 10 órakor forgószínpadszerűen elindultak a csapatok.

Mit is csináltak a gyerekek?

- Kati nénivel borsót, napraforgót, lencsét ültettek.

- Erzsike nénivel mozgásos érzékenyítő játékokat játszottak. Például bekötött szemmel kellett végigmenni a két fa közé kihúzott kötél mellett.

- Gabi nénivel össze kellett párosítani az állatképeket az állatok lábnyomaival.

- Joli nénivel a közvetlen környezetünkben élő állatok és növények képeiből készített puzzle-kat raktak ki.

- Etelka nénivel találós kérdésekre keresték a válaszokat.

- Magdi néni a papírmerítés rejtelmeivel ismertette meg a gyerekeket. Örömmel gyakorolták az új papír készítését.

- Andi nénivel tapintás útján válogatták ki a megnevezett terményeket és terméseket.

- Zita nénivel a természet hangjait utánozták (pl. eső, villámlás) kavicsok, botocskák és saját testük segítségével.

- Ági nénivel Kuka Manónak segítettek, akinek megbetegítette a pocakját az, hogy minden szemetet felfalt. Segítettek kiválogatni, hogy legközelebb ne rontsa el a gyomrát.

- Angéla nénivel CD-ről hallgattak különböző hangokat és ezeket kellett felismerni (autóindítás, mentőszirénázás, villamoscsikorgás, traktormotor, tyúk, béka, pulyka, rigó hangjai).

Jól elfáradtunk, de sok élménnyel lettünk gazdagabbak. A gyermekek örömmel meséltek szüleiknek a délelőtti eseményről. Sokat játszhattak és ebből nem csak élményt, de sok-sok ismeretet is szereztek. Ilyen a tanulás a MI óvodánkban.

A Rákosmenti Százszorszép Óvoda munkatársai