Nyitólap Információk

Kiskunsági Nemzeti Park

A Kelemen-szék természeti értékei (április 10. 10:00)

A Fülöpszállás határában levő Kelemen-szék igazi szikes tó. A pocsolyákban a vöröshasú unkák fuvoláznak, a tóparton parti madarak fészkelnek, a vízben récék keresgélnek táplálékot. A gyepeken bivalyok dagonyáznak.

Találkozó: a Kígyósi csárdánál

Megközelítés: 52. sz. úton Fülöpszállás Székekpuszta

Információ, jelentkezés: Sápi Tamás (+36 30)4884-574

Gyógynövény-ismereti túra a szegedi Fehér-tón (április 10. 9.00)

A környezetünkben is megtalálható gyakoribb gyógyhatású, házilag is felhasználható növényeket és feldolgozásuk módját ismerjük meg túránk során.

Találkozó: a Tisza-völgyi Bemutatóháznál (E5 út; a 158-as km szelvénynél)

Megközelítés: Szegedről helyközi buszjárattal vagy személyautóval az E5-ös úton.

Információ, jelentkezés: Ábrahám Krisztián (+36 30) 638-0297, abrahamk@knp.hu

Túzokünnep Bösztörpusztán (április 16.)

Előadások, játszóház majd egy túra során meglessük a túzokokat násztáncuk (dürgés) közben.

Jelentkezési határidő: április 8.

Részletes program: www.knp.hu

Helyszín: Kunszentmiklós - Bösztörpuszta

Információ, jelentkezés: Szabó Ágnes (+36 76) 501-594, 501-596, (+36 30) 4884-579, oktatasio@knp.hu

„Csillagséta nemzeti parkjainkban” a Nemzetközi Sötét Égbolt Hét keretében (április 16.)

Csillagászati bemutatóval egybekötött természetismereti túra. A bajai földikutya élőhely és annak élővilágának bemutatása, sötétedés után pedig, ismerkedés a csillagos égbolt csodáival.

Helyszín: Baja, szegedi úti lőtér

Információ, jelentkezés: Tamás Ádám (+36 30) 450-9227

Négy Évszak túra a Kontyvirág tanösvényen (április 16. 9:00)

Találkozó: a Lakitelek-tőserdei üdülőtelep parkolójában, a hídnál.

Információ, jelentkezés: Bártol Réka (+36 30) 4759-655

Túra az ágasegyházi Rekettye tanösvényen (április 23. 9:00)

Az Orgoványi-rétek változatos arculatú területén, szinte minden megtalálható, ami a Duna-Tisza köze jellemzője. Növényritkaságokat rejtő kaszáló- és láprétek mellett szikesek és festői homokbuckások tarkítják a tájat.

Találkozó: Ágasegyházán a Coop áruház előtt

Információ, jelentkezés: Kis Viktor (+36 30) 4884-561

Ürge-les Szabadszálláson (április 24. 8:30)

Az ürgék áprilisban már aktívan táplálkoznak, gyakran meg lehet figyelni őket, amint két lábon állva kémlelik földbe ásott üregeik mellett a környéket. A túra során néhány ragadozó madárral is lehet találkozni, különösen szerencsés esetben akár a magyarság legendás madara, a turulmadárként ismert kerecsensólyom is szem elé kerülhet.

Találkozó: a Szabadszállást Kerekegyházával összekötő műút és a Duna-völgyi-csatorna kereszteződésében

Információ, jelentkezés: Pigniczki Csaba (+36 30) 535- 1085

A denevérek éve alkalmából „Denevér-délután a Kontyvirág Erdei iskolában” (április 30.)

Ismerkedés a denevérekkel, előadás, játszóház, túra a Kontyvirág tanösvényen.

Információ, jelentkezés: Bártol Réka (+36 30) 4759-655