Nyitólap Szakirodalom Szakirodalmak

Együtt a környezetért - nemzetközi konferencia kiadványa (2011)

A kiadvány „Az erdőpedagógiától a környezetpedagógiáig” című, nemzetközi konferencia anyaga. (Győr, 2011. április 1-2. Szervezők: NYME Apáczai Csere János Kar Neveléstudományi Intézete, Erdőmérnöki Kar és a Selye János Egyetem)

Együtt a környezetért - nemzetközi konferencia kiadványa (2011)A konferenciakötetben Kovács Lászlóné tanulmánya (175-190. old.)A Zöld Óvoda program működési jellemzői hazánkban” címmel jelent meg, mely bemutatja a 2002-2011 között történt eseményeket, a szakmai kutatások és fejlesztések tartalmát. Tényanyagok olvashatók a zöld óvodai kritériumrendszer és a pályázati tartalmak kidolgozásának előmunkálatairól, a Zöld Óvoda bázisintézményi működésről, a mentori munkák tartalmáról, a szemléletformálást segítő Zöld Óvoda hálózat szükségességéről. Hasznosítható továbbképzéseken, önképzés során, a „Zöld Óvoda” címre történő pályázatíráskor és a Zöld óvodafejlesztési tevékenységek tervezési, megvalósítási fázisaiban.

Szerkesztő: Dr. habil Kováts-Németh Mária m. prof.
Kiadó: Palatia Nyomda és Kiadó Kft.

A kötet a Vidékfejlesztési Minisztérium támogatásával készült.