Rákosmenti Százszorszép Óvoda

Cím: 1171 Budapest, Rezgő u. 15.
Telefon: (+36 1)2578817
Fax: (+36 1)2578817
E-mail: ovoda(kukac)szazszorszepovoda(pont)hu
Bázisóvoda vezetőe: Pádárné Tóth Andrea

Zöld Óvoda mentor: Békési Zita, zita.bekesi(kukac)gmail(pont)com

www.szazszorszepovoda.hu

Intézményünk Budapest XVII. kerületében, Rákoskerten a Rezgő utcában nyugodt, csendes, családi házas övezetben található. A Zöld Óvodák Bázisintézményeként törekszünk a fenntarthatóságra nevelés céljait, feladatait megvalósítani.

Nevelőtestületünk küldetésnyilatkozata: "Érző szívvel, nyitott szemmel, harmóniában, az emberi értékek átadásával, együtt a gyermekekért."

Mindezek megvalósítása érdekében nagyon sokat teszünk, ebből csak a legjellemzőbbeket emeljük ki:

• Partnerei vagyunk a Greenwill-nek, a Magyar Madártani Egyesületnek és az Egészségesebb Óvodák Nemzeti Hálózatának.
  • Bevonjuk a szülőket természeti ünnepeink előkészítésébe és megvalósításába.
  • Saját innovációként az óvodánk udvarán lévő növényekről törzsanyagot és módszertani segédanyagot dolgoztunk ki, melyet környezeti nevelésünk során felhasználunk.
  • Az intézményünk udvarán lévő fák, bokrok nevét kis táblákon jelezzük. 1993 óta az ország különböző területein nyári természetismereti tábort szervezünk azoknak a gyerekeknek, akiknek a családja ezt igényli.
  • Az óvodában és a csoportokban megvalósul a papír, a műanyag és az elhasznált elem gyűjtése. Folyamatosan hozhatják a szülők a háztartásban elhasznált konyhai olajat, zsiradékot, amit térítés nélkül a BIOFILTER Kft-nek adunk át, hogy újrahasznosíthassák (pl.: utak építésénél).

Mint „Zöld Óvoda” az alábbiakban tudunk segíteni a hozzánk fordulóknak: bemutató foglalkozások tartása a csoportjainkban, gyakorlati munkánk megismertetése. A Zöld Óvoda pályázat szempontsorának értelmezése, módszertani és technikai segítségnyújtás a pályázat elkészítéséhez.

Területi hatókörünk: Budapesten és Pest-megyében lévő óvodák.

Vetített előadás a Zöld Óvoda Bázisintézményről

A Rákosmenti Százszorszép Óvoda vetített előadása, 2018