Szakirodalom

Fenntartható Fejlődési Célok támogatásának lehetőségei a Zöld Óvodák ajánlásai alapján

Fenntartható Fejlődési Célok támogatásának lehetőségei a Zöld Óvodákban

1. Bihariné dr. Krekó Ilona - Kanczler Gyuláné dr: Az óvodai környezeti nevelés módszertana Bevezetés a kiadvány elé: A környezeti nevelés, a fenntarthatóságra nevelés áthatja az óvodai nevelés egész folyamatát, idézet a bevezetőből (megjelent 2019-ben) „A jegyzet megírásával az volt a célunk, hogy segítsük hallgatóink felkészülését a környezeti nevelés, a fenntarthatóságra nevelés...

A Flupi és a víz valamint a Flupi és a levegő című két, 2004-ben nyomtatásban megjelent és most digitalizált mesekönyv főszereplője Flupi, egy különös állatka, aki a környezet védelmére hívja fel a figyelmet. Ötlet és eredeti szöveg: Wilfried Vandaele Rajzok: Tini Bauters Magyar fordítás: Gellér Zita (Agrárminiszrérium Lektorálta: Bihariné dr. Krekó Ilona, Kanczler Gyuláné dr.

Natúrázzunk! címmel zöldóvoda-pedagógusok, különösen a koordinátori feladatot ellátó munkatársak számára elkészült a Natura 2000 természeti nevelési tematikát feldolgozó segédlet sorozat.