Happy-Hét

Tízedik alkalommal, március 18-22 között rendezi meg a magyarországi vízfogyasztás népszerűsítéseként a fiataloknak szóló Happy-hét programot az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet. Idén már hagyomány, hogy az iskolák mellett az óvodák jelentkezését is várják. a Happy-hétre.

A programhoz csatlakozó iskolák/óvodák az eddigi évekhez hasonlóan önállóan szervezik meg a HAPPY- hetet, maguk döntik el, hogy milyen foglalkozásokkal, játékokkal hívják fel a gyerekek figyelmét a vízfogyasztás fontosságára, illetve a cukros üdítők káros hatásaira. A HAPPY-héthez való csatlakozás feltétele legalább egy – OGYÉI által ajánlott vagy az iskola/óvoda által kidolgozott – vízfogyasztást népszerűsítő programpont megvalósítása.

Részleteket a https://www.ogyei.gov.hu/happy linken.