ÖkoviFalu – Együtt építjük a jövőt!

A Nyáregyházi Napsugár Óvoda vezetőjének és az óvoda dolgozóinak is szívügye a természet és állatvédelem, ezért egy jobbító erőt képviselve az országban szeretnénk egy olyan projektet megvalósítani, amivel tudunk tenni a környezetünkért és a gyermekeket is erre tudjuk tanítani, buzdítani.

Ez egy olyan természetvédelmi projekt, amilyen Magyarországon még nem volt!

Mindannyiunk számára fontos gyermekeink és unokáink biztos jövője, ezért küldetésünk egy olyan miniatürizált világ létrehozása óvodás gyermekek számára, ahol játszva az életük részévé válik a természet tisztelete, védelme és a fenntartható fejlődés.

Óvodák udvarain miniatürizált kis falut építünk, pici házakkal, pici utacskákkal, pici elektromos autókkal és minden újrahasznosított anyagokból épül, innen ered az "ökovifalu" elnevezés.

A pici utakon mini elektromos Tesla autókkal közlekedhetnek majd a gyermekek a TESLA Élményvezetés jóvoltából, ezen kívül KRESZ táblákat helyezünk ki, hogy megtanulhassák játék közben a közlekedés alapjait.

A mini falu kis házait a Cortinaplast Kft. 100%-ban műanyag hulladékból készült építőanyagának felhasználásával kivitelezzük, valamint az ovifalu minden apró házacskájának tetejére egy-egy “játék” napelem és szélturbina is kerül.

A kis házakat összekötő útvonalakat a MOL – gumibitumen divíziójával valósítjuk meg. Tervben van az óvoda parkolójába egy elektromos autó töltőoszlop telepítése is, ahol a jövőben bárki elektromos autóját feltöltheti.

Az óvoda pedagógiai programjában kiemelt helyet kap a környezettudatosságra nevelés, mellyel szeretnénk útmutatást adni gyermekeink számára egy természetet és élővilágot védő életmód kialakítására. Úgy gondoljuk, már gyermekkorban érdemes elkezdeni a szemlélet megalapozását, hogy természetessé váljon számukra a környezet védelme, szeretete, ezen felül az egészséges életmód, az egészséges táplálkozás, a természet tisztelete, az állatok védelme, a szelektív hulladékgyűjtés, az energiatakarékosság és az ivóvíz értéke.

A Nyáregyházi Napsugár Óvoda vezetőjének, Kovácsné Maszel Annának, az óvoda dolgozóinak és a Nyáregyháza község lakosságának álma válik valóra ezzel. Az első ovifalu átadását 2017. augusztus 28-ára tervezzük a Nyáregyházi Napsugár Óvodában, 2723 Nyáregyháza, Ady Endre utca 1/a szám alatt. Rengeteg programmal készülünk erre a napra; arcfestés, légvár-játék, kutyás bemutató, lovaglás, állatsimogató és sok más gyermekprogram színesíti a napot, de a felnőttekről sem feledkezünk meg, szeretnénk, ha nosztalgikus hangulatba kerülve hallgatnák azt a hölgyekből álló csapatot, akik egy ABBA formációval lépnek fel az átadó napján. Az Urak érdeklődését szeretnénk felkelteni azzal, hogy a Tesla Élményvezetés jóvoltából egy 760 lóerős Tesla elektromos gépjárművet állítunk ki a helyszínen. A Hulladékgazdálkodók Országos Szövetsége egy előadás keretein belül mesél a szelektív hulladékgyűjtés és újrahasznosítás alapjairól.

Védnökeink a Rippel fivérek; Rippel Ferenc és Rippel Viktor a Sport és Művészet Nagykövetei, Sajtófőnökeink Kandász Andrea és Borszéki Ferenc.

A Telekom hello! holnap applikáción keresztül, pontokat adományozhatsz, a számodra fontos célért küzdő szervezeteknek. A Telekom ugyanis minden felajánlott pont után valódi Forintokkal támogatja „választottadat”. Nagy büszkeséggel tölt el bennünket, hogy pontszerző helyként az ÖkoviFalu is kiveheti részét e nemes kezdeményezésből.

Projektünk igyekszik más helyi szervezeteket is támogatni, így kerültünk kapcsolatba a Monori Csellengők Állatotthonnal és a MagánZOO-Felsőlajos Magántulajdonú Állat- és Szabadidőparkkal. Adományozási lehetőségekről a honlapunkon és Facebook oldalunkon található bővebb információ.

A nyáregyházi ÖkoviFalu átadása után sem állunk meg! Tervezzük további ÖkoviFaluk létrehozását is, számos más óvoda területén országszerte.

Jövőt építünk és hisszük azt, hogy kinevelhetünk együtt egy zöldben gondolkodó új generációt.

Facebook oldalunkat a facebook.com/okovifalu, weboldalunkat a www.okovi.hu címen tudják megtekinteni.

Sok Szeretettel várunk minden Kedves Érdeklődőt az átadás napjára 2017. augusztus 28-án, eltölthetnek együtt egy igazi Családi napot az Alföld szívében, Nyáregyházán.