Nyitólap Pályázat

Pályázati eredmények 2021

Pályázati eredmények „Zöld Óvoda” , „Örökös Zöld Óvoda" és Címmegtartó Zöld Óvoda cím elnyerésére

2021-ben tizenötödik alkalommal került meghirdetésre a Zöld Óvoda minősítő címre vonatkozó nyílt pályázat, amelyen a meghirdetett kategóriákban összesen 190 óvodai feladatellátási hely nyerte el a minősítést, ezzel is igazolva azt, hogy folyamatosan bővül az egész intézményes környezeti és fenntarthatóságra nevelés, a fenntarthatóság értékrendszerének érvényesítése, az elkötelezett óvodák száma.

Az Agrárminisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma – a hazai és a nemzetközi tapasztalatok alapján – fontosnak tartja, hogy az óvodás korosztály sajátos, korcsoportjának megfelelő élményekre és tapasztalatra építő, azaz tevékenységorientált környezeti nevelésben részesüljön. Idén 15 éves a Magyarországi Zöld Óvoda Hálózat. Az újabb sikeres pályázókkal együtt országszerte már több mint 1000 intézményben nyílik lehetőség a gyermekek környezettudatos nevelésének és szemléletének megalapozására. 2021-ben 42 óvoda először, 43 másodszor, 69 harmadszor pályázott sikeresen, 5 pályázó a Címmegtartó Zöld Óvoda és 31 az Örökös Zöld Óvoda címet kapta meg.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Zöld Óvoda címre először pályázók