Nyitólap Pályázat

Pályázati eredmények 2022

2022-ben tizenhatodik alkalommal került meghirdetésre a Zöld Óvoda minősítő címre vonatkozó nyílt pályázat, amelyen a meghirdetett kategóriákban összesen 196 óvodai feladatellátási hely nyerte el a minősítést, ezzel is igazolva azt, hogy folyamatosan bővül az egész intézményes környezeti és fenntarthatóságra nevelés, a fenntarthatóság értékrendszerének érvényesítése, az elkötelezett óvodák száma.

A környezetvédelemért és az oktatásért felelős tárcák – a hazai és a nemzetközi tapasztalatok alapján – fontosnak tartja, hogy az óvodás korosztály sajátos, korcsoportjának megfelelő élményekre és tapasztalatra építő, azaz tevékenységorientált környezeti nevelésben részesüljön. Az újabb sikeres pályázókkal együtt országszerte már több mint 1100 intézményben nyílik lehetőség a gyermekek környezettudatos nevelésének és szemléletének megalapozására. 2022-ben 37 óvoda először, 38 másodszor, 68 harmadszor pályázott sikeresen, 7 pályázó a Címmegtartó Zöld Óvoda és 46 az Örökös Zöld Óvoda címet kapta meg.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Zöld Óvoda címre először pályázók