Nyitólap Zöld Óvodai Élet

Madáretetés a zalakarosi óvodában

A madáretetés fontossága és nevelő hatása a munka jellegű tevékenység része. Helyi megoldásokkal kiváló nevelőeszköz.

A Magyar Madártani Egyesület honlapjáról tájékozódunk a madarak téli etetésének aktuális évre vonatkozó legoptimálisabb időben való elkezdéséről, befejezéséről. Mindhárom csoportunk ablakához közel helyeztük el az etetőket, melyek életének megfigyelésére napközben lehetőségünk nyílik. A gyerekek maguk hozzák otthonról vagy közösen vásárolunk, fűzünk fel élelmet. Ebben az időszakban gyakran esik szó az etetés fontosságáról. Melyek azok az ennivalók, amivel etethetjük a madarakat és miért? Milyen ételre van szükségük? Megbeszéljük, hogy az itatók, az udvaron elhelyezett madárodúk miért fontosak. A gyerekek rendszeresen ellenőrzik az etetőket és szükség szerint – hetente-kéthetente – töltjük fel őket. Ilyenkor mindenki ott nyüzsög az etető körül, kezében az ennivalóval, melyet létráról tesznek az etetőbe vagy az óvodapedagógusok emelik fel a gyerekeket. Az ablakban a gyerekekkel közösen készített cinegehinta várja kedves vendégeit.

Novák Ferencné
óvodapedagógus