Nyitólap Zöld Óvodai Élet

Szakmai nap a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban a Zöld Óvoda pályázat 10. évfordulójának tiszteletére

A Zöld Óvoda pályázat 10. évfordulójához kapcsolódóan 2016. szeptember 15-én szakmai napot tartottunk, melyet dr. Estók János főigazgató nyitott meg.

A Földművelésügyi Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Zöld Óvoda pályázatot 2006. óta hirdeti meg. Az elmúlt 10 év környezeti nevelési területen megszerzett tapasztalatainak összegyűjtése, a hálózati tanulás erősítése, a tudás megosztása, a gyakorlati, módszertani ismeretek mélyítése a bázisóvodák nélkül nem lenne eredményes. A Zöld Óvodák számának gyarapodása szükségessé tette, hogy immár minden megyében és a fővárosban is működjön bázisóvoda.

DSC-4741.JPG

DSC-4746.JPG

A 13 új bázisintézmény képviselőjének a megbízólevelet Román István helyettes államtitkár úr adta át. 2016. szeptember 15-től a következő feladatellátási helyekkel bővül a bázisintézmények listája:

• Benedek Elek Óvoda Bervavölgyi Tagóvodája, Eger, I. számú lakótelep 9. épület
  • Dombóvári Szivárvány Óvoda és Bölcsőde, Szivárvány Óvoda, Dombóvár, Zrínyi u. 10.
  • Egyesített Óvoda és Bölcsőde Intézmény Nyitnikék Óvoda, Balmazújváros, Hortobágyi út 18.
  • Eszterlánc Óvoda Gyöngyharmat Tagóvoda, Dunakeszi, Garas u. 28.
  • Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Óvoda, Bölcsőde, Szarvas, Szabadság út 6-8.
  • Kaposvári Petőfi Sándor Központi Óvoda Búzavirág Tagóvoda, Kaposvár, Búzavirág u. 19.
  • Komáromi Tóparti Óvoda, Komárom, Tópart ltp. 4.
  • Madarász Imre Egyesített Óvoda Gépgyár Úti „SZIM” Óvodája, Karcag, Gépgyár utca
  • Pusztaszabolcs Városi Óvoda Manóvár Óvoda, Pusztaszabolcs, Velencei út 65.
  • Salgótarjáni Összevont Óvoda Körúti Tagóvodája, Salgótarján, Fáy András u. 35.
  • Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata Óvodák Igazgatósága Földmíves Utcai Óvoda, Szeged, Földmíves u. 3.
  • Szent Jácint Görögkatolikus Óvoda, Balkány, Fő u. 11.
  • Szombathelyi Mocorgó Óvoda, Szombathely, Váci Mihály u. 5.

A köszöntők és a megbízólevelek átadása után Bolla Zoltánné Zöld Óvoda bázisintézmények tevékenysége, szakmai munkája című előadása hangzott el. Dr. Kiss Ferenc a Fenntartható fejlődési célokról beszélt előadásában, majd pedig Radics Boglárka, a múzeum Múzeumpedagógiai Osztályának vezetője zárta az előadássorozatot, melyben a Zöld Óvoda programsorozat tervezett programpontjait, eseményeit összegezte.

Az előadások után az óvodapedagógusok kötetlen műhelybeszélgetés formájában cseréltek tapasztalatokat, ismerkedtek a Zöld Óvoda bázisóvodáival, alkalom nyílt arra, hogy a programban való részvétel során felmerült kérdéseikre választ kaphassanak.

DSC-4752.JPG

DSC-4777.JPG