Nyitólap Zöld Óvodai Élet

Szent Mihály-napi vásár a nagykanizsai Piarista óvodában

A gazdasági év határnapján történt a számadás, de a szórakozás és a lakodalmak kezdetét, a vásárok idejét is jelentette Szent Mihály napja. Ezt elevenítették fel a nagykanizsai óvodában.

Szeptember 29-én tartottuk meg hagyományos vásárunkat az óvoda udvarán. Szép, napsütötte délutánon gyülekeztek össze a szülők, nagyszülők. Az udvart őszi terményekkel díszítettük fel. Nyeste Pál igazgató atya megáldotta az őszi terméseket, majd a süni csoportos gyerekek népi játékában megelevenedett az állatok behajtása, majd vásári kikiáltókkal és tánccal tették hangulatossá az előadást. Ezután az Igricek Együttes változatos hangszerekkel előadott dalaira táncházat szerveztünk. A végén a három csoport által berendezett vásárban ki-ki kedvére válogathatott a mézeskalács, perec, savanyúság, őszi díszek és a gyerekek által készített kézműves munkák között. Újdonság volt ebben az évben, hogy a szülők segítségével népművészeti kiállítást rendeztünk be szőttesekből, cserépedényekből és régi, népi használati tárgyakból. Ezt a kiállítást egy hónapon át tekinthetik meg az érdeklődők intézményünkben.

Kőnig Gáborné
környezeti munkaközösség-vezető